Mohou psi nosit kontaktní čočky?


29.06.2024 14:03
Psi a kontaktní čočky

Psi jsou opravdu nejlepším přítelem člověka. Vždy jsou rádi, když vás vidí, nezajímá je, jestli jste dobrý kuchař, a nikdy nekritizují vaše oblečení. Ale věděli jste, že psi mohou nosit kontaktní čočky?

Mohou psi opravdu nosit kontaktní čočky?

Když přemýšlíme o očích psa, obvykle nám nenapadnou kontaktní čočky pro psy nebo brýle pro korekci zraku. Mohli byste ale být překvapeni, když se dozvíte, že kontaktní čočky pro psy nejen existují, ale mohou také dělat více než zlepšovat zrak vašeho mazlíčka. Nejběžnější použití kontaktních čoček na zvířatech je jako obvaz.

Když je rohovka psa poškrábaná nebo poškozená, mohou veterináři na jejich oko umístit měkkou kontaktní čočku, aby je chránila během hojení. Tento postup pomáhá chránit oko před dalšími poškozeními a podrážděním a podporuje hojení, aby se zabránilo nákladným operacím.

Výhody kontaktních čoček u psů

Výhody kontaktních čoček u psů zahrnují:

  • Ochranu rohovky během hojení
  • Zmírnění podráždění z vnějších prvků
  • Prevenci dalšího zranění
  • Vyhnout se nákladným operacím

Tyto čočky fungují jako štít, který chrání oči psa před nečistotami a dalšími zraněními, podobně jako se u lidí používají obvazové kontaktní čočky.

Jak časté jsou kontaktní čočky u psů?

Ačkoli není každý den vidíte psa s kontaktními čočkami, jejich použití je stále více známé ve veterinární praxi. Tyto čočky mohou být nezbytným nástrojem v lékařské sadě veterináře, zejména pro léčení zranění a ochranu citlivých očí během zotavení.

Takže i když v místním parku možná neuvidíte psy s kontaktními čočkami, vědomí, že tato možnost existuje, ukazuje úžasný pokrok v péči o mazlíčky. Je to další způsob, jak se ujistíme, že naši nejlepší přátelé jsou zdraví, šťastní a dobře chráněni.

Reference

  1. S. M. Bossuyt, Vlaams Diergeneeskundig Tijdschrift, The use of therapeutic soft contact bandage lenses in the dog and the cat