Jak cestovat s kontaktními čočkami


07.04.2024 18:25
Žena na letišti

Chystáte se cestovat s kontaktními čočkami? My vás pokryjeme. Projdeme se různými věcmi, na které byste měli myslet, když se chystáte cestovat s čočkami.

Před odjezdem

Ujistěte se, že si na cestu vezmete dostatek kontaktních čoček. Je lepší mít pár navíc pro případ, že nějaké ztratíte nebo skončíte uvízlý na vašem cíli. Zkontrolujte to několik týdnů před odjezdem, abyste měli čas objednat další čočky, pokud si nejste jisti, že byste měli na cestu dost.

Když odjíždíte

Dobrý tip je balit vaše kontaktní čočky do příručního zavazadla spolu s vašimi brýlemi. Tak jste si jisti, že budete moci vidět, i když ztratíte zavazadlo, které jste odbavili.

Kontaktní čočky v bezpečnostní kontrole

Někteří lidé se mohou divit, zda mohou kontaktní čočky přinést skrz bezpečnostní kontrolu na letišti. Odpověď je - rozhodně můžete. A i když je v každé čočce malé množství tekutiny, nemusíte je dávat do tašky na tekutiny. Můžete je jednoduše nechat ve své tašce.

Suché oči v letadle

Pokud letíte dlouho, může být výhodné vyjmout kontaktní čočky těsně před nástupem na palubu letadla nebo v letadle. Důvodem je, že mnoho lidí má na letových linkách suché oči. Je trochu pohodlnější s brýlemi. Pokud máte raději čočky, zvažte přinést si nějaké kapky do očí, aby jste vašim očím přidali nějakou další vlhkost a zabránili suchým očím.

Mohu koupit kontaktní čočky v zahraničí?

Pokud vám na cestě dojdou kontaktní čočky, nezoufejte. S velkou pravděpodobností můžete zakoupit své kontaktní čočky v zahraničí. Najděte nejbližšího optika a vezměte s sebou svou krabičku na kontaktní čočky, aby mohl vidět, jakou značku používáte. Velmi pravděpodobně budete moci zakoupit nový pár v správné dioptrii.

Závěr

Není třeba se obávat, pokud jde o kontaktní čočky a cestování. Pokud budete dodržovat rady, které jsme tady dali, nemůžete udělat chybu.

Reference

  1. 10 Tips for Packing Effectively with Contacts
  2. Travelling with Contact Lenses